Radio 100 ČSR

Neuvěřitelných 141 hodin autentických záznamů od počátku Československa nabízí Radio 100 CSR. Jednotlivé oblasti jsou rozděleny na pomyslné speciální audio kanály, stačí si pouze vybrat a poslouchat. Dostaňte se do doby, kdy bylo hůře, ale i lépe. Spojte své myšlenky s lidmi, kteří projevují smutek, ale i radost. Přesuňte se do patřičného desetiletí a nechce na sebe působit události dané doby. Veliký dík patří nekonečnému archívu Českého rozhlasu, který se s nejvyšší pečlivostí stará o to naše nejcenější. Mluvené slovo.

 

Kanál TGM - 100 let Československa

Zaposlouchejte se do autentických zvukových záznamů ze života našeho prvního prezidenta T.G.Masaryka. Připomeňte si v jedinečném archivu Českého rozhlasu život a dílo T.G.Masaryka.

Kanál 1939 - 100 let Československa

Zaposlouchejte se do autentických zvukových záznamů z let 1939-1945. Připomeňte si v jedinečném archivu Českého rozhlasu období 2. světové války.

Kanál 1968 - 100 let Československa

Zaposlouchejte se do autentických zvukových záznamů z roku 1968. Připomeňte si v jedinečném archivu Českého rozhlasu invazi sovětských vojsk v srpnu 1968.

Kanál 1989 - 100 let Československa

Zaposlouchejte se do autentických zvukových záznamů z roku 1989. Připomeňte si v jedinečném archivu Českého rozhlasu dobu sametové revoluce.

Kanál CSR - 100 let Československa

Zaposlouchejte se do autentických zvukových záznamů rozdělení Československa. Připomeňte si v jedinečném archivu Českého rozhlasu přelomové dělení Česka a Slovenska.

Kanál 8 - 100 let Československa

Zaposlouchejte se do autentických zvukových záznamů osudových 8 v dějinách naší země. Připomeňte si v jedinečném archivu Českého rozhlasu roky 1918, 1938, 1948, 1968, 1988.

Kanál Prezident - 100 let Československa

Zaposlouchejte se do autentických zvukových záznamů projevů a dokumetnů československých prezidentů. Připomeňte si v jedinečném archivu Českého rozhlasu slova našich prezidentů.

Veškeré foto, audio, video a knižní materiály umístěné na tomto vzdělávacím portále jsou výhradně pro účely doplnění konkrétní výstavy
a je zakázáno jakékoliv kopírování, šíření obsahu třetím stranám.  Další distribucí se uživatel vystavuje postihu porušení autorského zákona.