11. nákladní auta - TATRA FORCE

TATRA FORCE
Standardizovaná modelová řada speciálních vozidel respektujících všechny požadavky, kladené speciálními složkami, jako jsou přepravitelnost standardním letounem NATO C-130 Herkules, možnost dodatečného pancéřování dle norem STANAG, použití přetlakové filtroventilační jednotky, možnost lafetace palných zbraní atd. Podvozek vychází z tatrovácké koncepce vozidla. Pérování všech náprav je pneumatické s pryžovými vlnovci uloženými pod rámem. Na zadních nápravách lze použít také kombinovaný systém pérování King Frame.
Vozidla jsou vybavena nízkou kabinou řidiče. Motory jsou buď vlastní konstrukce TATRA, které jsou chlazené přímo vzduchem nebo kapalinou chlazené zahraniční provenience. Převodovky mohou být – manuální (TATRA), či automatické (Allison nebo Twin Disc). Převodový agregát TATRA je možno na přání doplnit elektronickým systémem řazení převodových stupňů TATRA Norgren.
Řada TATRA FORCE zahrnuje modely v provedení 4x4, 6x6, 8x8 až 10x10 s řízením čtyř náprav. Primárně jsou vozidla určená pro speciální sektor, díky nízké stavbě a vysoké míře kompaktnosti mají také významný přesah do civilní sféry – jeřáby, hasičské žebříky, záchranářská vozidla. 

  


 

DOPROVODNÝ PROGRAM

YOUTUBE kanál TATRA FORCE - https://www.youtube.com/results?search_query=TATRA+FORCE

Veškeré foto, audio, video a knižní materiály umístěné na tomto vzdělávacím portále jsou výhradně pro účely doplnění konkrétní výstavy
a je zakázáno jakékoliv kopírování, šíření obsahu třetím stranám.  Další distribucí se uživatel vystavuje postihu porušení autorského zákona.