10. nákladní auta - TATRA PHOENIX Euro 6 - PHOENIX s motory Euro 5 a Euro 3

 

TATRA PHOENIX 
je postavená na osvědčeném tatrováckém podvozku, jehož unikátní konstrukce nevyžaduje dodatečnou montáž pomocného rámu pro uchycení koreb, montáž jiných nástaveb je jednoduchá bez použití kompenzačních montážních dílů. Nezávislé zavěšení náprav se vzduchovým odpružením umožňuje zvýšit rychlost přepravy a tím i celkovou přepravní kapacitu. Pro jistý a bezpečný pohyb v terénu je vozidlo vybaveno uzávěrkami všech osových i mezinápravového diferenciálu. S připojitelným pohonem přední nápravy nabízí všechny výhody plněpohonného vozidla kdykoliv, kdy to okolní podmínky vyžadují. Při jízdě na silnicích či zpevněných komunikacích pak jízda bez pohonu předních kol umožní zefektivnit provoz vozidla.


Modelová řada TATRA PHOENIX využívá moderní, výkonné a úsporné motory PACCAR MX, které jsou podle legislativních požadavků dodávány v emisních specifikacích Euro 3, Euro 5 a Euro 6.


Nová kabina modelu TATRA PHOENIX Euro 6, dodávaná automobilkou DAF TRUCKS, poskytuje více prostoru, pohodlí i bezpečnosti. Pracoviště řidiče je pohodlné jak díky komfortním sedadlům, tak díky celkovému uspořádání ovládacích prvků. Kabiny ve verzích Euro 3 a 5 se vzhledově liší, nicméně komfort řidiče i ergonomie pracoviště je na vysoké úrovni. 

 

 


 

DOPROVODNÝ PROGRAM

YOUTUBE kanál TATRA PHOENIX - https://www.youtube.com/results?search_query=TATRA+PHOENIX

Veškeré foto, audio, video a knižní materiály umístěné na tomto vzdělávacím portále jsou výhradně pro účely doplnění konkrétní výstavy
a je zakázáno jakékoliv kopírování, šíření obsahu třetím stranám.  Další distribucí se uživatel vystavuje postihu porušení autorského zákona.