100 let Československa - úvod

 

 

Dějiny každé země jsou postaveny na několika pylířích. Jedním z nejdůležitějších je věda
a výzkum, dle kterého se určuje inteligence a kvalita národa. Česká republika dala světu mnoho velmi zajímavých vynálezů a patentů. Určitě za zmíňku stoji kontaktní čočky, krevní skupina, nebo polarografie.

Dalším významným prvkem v úrovni země je sport a vztah k němu. Česká republika po celou dobu své existence pravidelně svět „zásobuje” kvalitními sportovci ať již v oblasti atletiky, gymnastiky, krasobruslení, tenisu,  hokeje, ale i v novodobých sportech, jako je např. snowboard.

Pro spokojenost každého občana je důležitá i oddychová část celého dne a o tu se nám po celou dobu existence České republiky starají někdy i světoví umělci, kteří pravidelně baví, zpívají i hrají v nejrůznějších pořadech i mimo naše hranice. Mezi velké úspěchy lze považovat i fakt, že jsme hodnoceni jako velmoc v dabingu.

Nad tím vším dohlíží ti nejvyšší z naší země, kvalitní podnikatelé, politici, prezidenti, kteří tvoří naše dějiny a ukazují náš pravý obraz světu, ať v dobrém, tak ve špatném.

 

Radio 100 ČSR Televize 100 ČSR

Externí odkazy

Veškeré foto, audio, video a knižní materiály umístěné na tomto vzdělávacím portále jsou výhradně pro účely doplnění konkrétní výstavy
a je zakázáno jakékoliv kopírování, šíření obsahu třetím stranám.  Další distribucí se uživatel vystavuje postihu porušení autorského zákona.